Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 6η αγωνιστική των playouts στη Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Αστέρα με τον ΟΦΗ στην Τρίπολη για την 6η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League. by Αναστασία Βοσνάκη
Τηλεοπτική κάλυψη από Nova, ραδιοφωνική από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
Επί της ουσίας οι δύο ομάδες είναι αδιάφορες και απλώς στοχεύουν στο καλύτερο δυνατό πλασάρισμα, δηλαδή στην πρωτιά. Οι Αρκάδες έχουν σωθεί και μαθηματικά, ενώ οι Κρητικοί αναζητούν έναν βαθμό σε δύο αγωνιστικές, αλλά ακόμα και να μην τον πάρουν φαντάζει υπερβολικά δύσκολο να κινδυνεύσουν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
Ο Αστέρας την περασμένη αγωνιστική ηττήθηκε από τον Παναιτωλικό με 2-0 κάνοντας την 4η ήττα του στο μίνι πρωτάθλημα. Δεν κινδυνεύει και αυτό ίσως να κάνει και κακό στους παίκτες που έχουν χάσει το κίνητρό τους, αλλά καλούνται να κάνουν ένα καλό φινάλε στις δύο εναπομείνασες αγωνιστικές. Οι Αρκάδες βρίσκονται στην 8η θέση με 34 βαθμούς και μετράνε στα playouts μόνο μια νίκη σε πέντε αναμετρήσεις. Ο μεταγραφικός σχεδιασμός για την επόμενη σεζόν έχει ήδη ξεκινήσει και τσεκάρονται αρκετές περιπτώσεις, τόσο από Ελλάδα, όσο και από το εξωτερικό. Στο 5-3-8 με 21-30 γκολ το εντός έδρας ρεκόρ των «κιτρινομπλέ» φέτος, αλλά και χωρίς νίκη στο γήπεδό τους για 2,5 μήνες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
Ο Μίλαν Ράσταβατς συμπεριέλαβε για πρώτη φορά στην αποστολή το μεγάλο ταλέντο των ακαδημιών, τον 16χρονο στράικερ Κωνσταντίνο Αγγελάκη, ενώ επέστρεψαν από τραυματισμό οι Παπαδόπουλος, Μουνάφο. Εκτός μεταξύ άλλων έμεινε ο Καλτσάς. Κωνσταντίνος Αγγελάκης: Ο… 16χρονος Γκιόκερες του Αστέρα που ήθελε η Ουντινέζε, αλλά μένει Τρίπολη! by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Ο ΟΦΗ την περασμένη αγωνιστική επικράτησε με 2-1 του Βόλου και βρίσκεται σε καλή φόρμα, προσπαθώντας να κλείσει με καλές εντυπώσεις τη σεζόν. Είναι αήττητος στο μίνι πρωτάθλημα, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και δυο νίκες, ενώ θέλει να επεκτείνει αυτό το σερί. Οι Κρητικοί βρίσκονται στην 10η θέση με 34 βαθμούς και μόνο με εξωφρενικά αποτελέσματα θα κινδυνεύσουν να υποβιβαστούν, αφού πρέπει να τον περάσουν τρεις αντίπαλοι! Χωρίς νίκη εκτός έδρας φέτος ο ΟΦΗ, έχει 0-7-8 μακριά από το γήπεδό του, ενώ μετράει 10-32 τέρματα. Προέρχεται πάντως από δύο διαδοχικές ισοπαλίες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Εκτός αποστολής έμειναν οι Φελίπε Γκαγέγος και Ανδρέας Αδαμάκης, οι οποίοι έκαναν θεραπεία, ο τιμωρημένος, Νίκος Μαρινάκης και οι Δημήτρης Σωτηρίου, Μπρεσάν, Καλαφάτης, Τίτος Κουτεντάκης και Ηλίας Σημαντηράκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής - Λύρατζης, Καστάνιο, Γκρόζντανιτς, Χουχούμης - Γιαμπλόνσκι, Αλάγκμπε - Ζουγλής, Παλάσιος, Ρεγκίς - Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Στον πάγκο οι Γραμματικάκης, Χριστόπουλος, Γκαρθία, Άλβαρες, Γκος, Μπαρτόλο, Μουνάφο, Μάντζης, Αγγελάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Χριστογεώργος - Λαμπρόπουλος, Λουκάο, Βούρος, Τοράρινσον - Μεγιάδο, Τοράλ, Ριέρα, Μπάκιτς - Μπάκου, Ισέκα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Στον πάγκο οι Μπάουμαν, Αμπάντα, Χιμένεθ, Μοσκέρα, Αποστολάκης, Γκλάζερ, Θεοδοσουλάκης, Νέιρα, Φελίπε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Διαιτητής: Παπαπέτρου Βοηθοί: Αρμακόλας, Ψύλλος Τέταρτος: Ανδριανός VAR: Τζήλος AVAR: Νιδριώτης by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
Σε 9 λεπτά περίπου θα ξεκινήσει το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
4' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
Περνάει ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
5' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Τρομερό λάθος του Τσιφτσή που κάνει τσαφ εκτός περιοχής στην προσπάθεια να διώξει, αλλά ο Μπάκου που εκτελεί με τη μία δεν καταφέρνει να σκοράρει σε κενή εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
7' Καλύτερα έχει μπει ο ΟΦΗ μέχρι στιγμής, κυκλοφορεί την μπάλα και προσπαθεί να βρει χώρους για να απειλήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
9' Δυνατό σουτ του Μεγιάδο από το σημείο του πέναλτι, η μπάλα περνά ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
12' Κόρνερ για τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
12' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Μετά από την εκτέλεση κόρνερ, ο Ρεγκίς έκανε το παράλληλο γύρισμα και ο Αλάγκμπε εξ επαφής σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Πρώτο του τέρμα με τους Αρκάδες, 12ος διαφορετικός σκόρερ για την ομάδα στη σεζόν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
14’ Δοκάρι για τον ΟΦΗ και τεράστια φάση για τον Αστέρα στη συνέχεια! Σουτ εκτός περιοχής του Τοράλ, η μπάλα σταματά στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Τσιφτσή. Στην αντεπίθεση οι γηπεδούχοι στη συνέχεια, ο Λύρατζης κάνει το παράλληλο γύρισμα αλλά ο Ρεγκίς με προβολή εξ επαφής δεν μπορεί να σκοράρει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
20' Καλός ο ρυθμός του παιχνιδιού, η μπάλα πηγαίνει πάνω-κάτω... by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
21' Ένα σουτ του Ριέρα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:24
24' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Μπαλιά τρύπα του Μπάκιτς στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα, ο Ισέκα δεν μπορεί από θέση τετ-α-τετ να σκοράρει, αφού η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
29' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία για τον Αστέρα! Απίστευτο λάθος του Μεγιάδο έξω από την περιοχή, ο Παλάσιος κάνει ατομική ενέργεια και σουτάρει, ο Λαμπρόπουλος πάνω στη γραμμή απομακρύνει. Στη συνέχεια ο Ζουγλής παίρνει το ριμπάουντ και πιάνει δυνατό σουτ από τα όρια της περιοχής, λίγο άουτ η μπάλα… by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
20:32
32' Κίτρινη ο Αλάγκμπε για φάουλ στον Λαμπρόπουλο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
37' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
39' Κοντινή κεφαλιά ο Μιριτέλο, μπλοκάρει ο Χριστογεώργος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
43' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, λέει ΟΧΙ ο Τσιφτσής! Ο Ισέκα βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ, σούταρε υπό την πίεση του Καστάνιο, αλλά ο Έλληνας κίπερ έκανε μια εκπληκτική επέμβαση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
Ημίχρονο στην Τρίπολη. Ο Αστέρας πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα κόντρα στον ΟΦΗ, χάρη στο γκολ του Αλάγκμπε στο 12ο λεπτό (1-0). by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
21:11
52' Σουτ ο Ριέρα, έκοψε ο Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
52' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
21:13
53' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! Μετά από βαθιά μπαλιά, ο Ισέκα φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Χουχούμη, κάνει το γύρισμα και ο Γκρόζντανιτς στην προσπάθειά του να απομακρύνει στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
1-1 λοιπόν. Ο ΟΦΗ το κυνηγούσε αυτό το γκολ από το πρώτο μέρος και τελικά το βρήκε τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
Η μεσαία γραμμή του Αστέρα δεν υπάρχει σήμερα. Η απουσία του Μουνάφο φαίνεται, που είναι στον πάγκο. Να δούμε αν θα μπει στο ματς στη συνέχεια. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
59' Φάουλ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
Παίρνει την κεφαλιά ο Λαμπρόπουλος, μπλοκάρει ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
60' Διπλή ευκαιρία για τον Αστέρα! Μακρινό σουτ ο Ρεγκίς, διώχνει δύσκολα ο Χριστογεώργος. Παίρνει το ριμπάουντ και γυρίζει ο Ζουγλής, διώχνει η άμυνα του ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
63' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
21:26
66' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:27
21:30
70' Μουνάφο και Μπαρτόλο μέσα για τον Αστέρα. Έξω ο Γιαμπλόνσκι και ο Ζουγλής. by Αναστασία Βοσνάκη
21:34
74' Γκλάζερ και Αποστολάκης μέσα για τον ΟΦΗ. Μπάκιτς και Μπάκου έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
21:36
76' Φάουλ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:36
21:39
79' Ο Παλάσιος δεν μπορεί να συνεχίσει για τον Αστέρα, νιώθει κάποιες ενοχλήσεις. Τη θέση του παίρνει ο Γκος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:40
80' Ο Κωνσταντίνος Αγγελάκης κάνει το ντεμπούτο του στα 16 του χρόνια! Το μεγαλύτερο ταλέντο των ακαδημιών αυτή τη στιγμή στον Αστέρα. Ο Μιριτέλο βγήκε από το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
83' Ο Ισέκα βγαίνει από το ματς. Μπαίνει ο Φελίπε. Ριέρα έξω, μέσα ο Μοσκέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
86' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Γύρισμα ο Μοσκέρα, ο Φελίπε δεν προλαβαίνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
88' Θεοδοσουλάκης μέσα για τον ΟΦΗ, έξω ο Μπάκιτς. by Αναστασία Βοσνάκη