Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη των ρεβάνς για τα ημιτελικά του Europa League!

21:45
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Παρέα θα παραολουθήσουμε την εξέλιξη των αγώνων ρεβάνς στα ημιτελικά του Europa League. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Αταλάντα-Μαρσέιγ και Μπάγερ Λεβερκούζεν-Ρόμα στις 22:00. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
Φυσικά, πιο αμφίρροπα τα πράγματα στο παιχνίδι στην Ιταλία, μετά το 1-1 της Μασσαλίας. Από την άλλη, η Μπάγερ έχει πάρει σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης ύστερα από το υπέρ της 2-0 στη Ρώμη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
Ας δούμε τις ενδεκάδες στους δύο αγώνες. Εικόνα live 28800202/116033.jpg Εικόνα live 28800202/50506.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
Τα highlights των πρώτων αγώνων: by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Οι ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο των δύο γηπέδων. by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
1' Σέντρα και στα δύο γήπεδα! by Μανώλης Μουσουράκης
22:02
Με επιθετικές διαθέσεις η Μπάγερ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:04
4' Τεράστια ευκαιρία για τη Ρόμα και μεγάλο «στοπ» του Κόβαρ απέναντι στον Λουκάκου! by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
7' Δοκάρι για την Αταλάντα, με σουτ του Ντε Κέτελαρ από δύσκολη γωνία! by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
Έχουμε συμπληρώσει το πρώτο δεκάλεπτο, χωρίς σκορ σε κανένα γήπεδο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
13' Επικίνδυνο σουτ του Χαρίτ εκτός περιοχής, πρώτη καλή στιγμή για τη Μαρσέιγ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
20' Μεγάλη ένταση στο Λεβερκούζεν ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
22:21
Ηρεμεί η κατάσταση μετά από παρέμβαση των δύο τεχνικών, Τσάμπι Αλόνσο και Ντανιέλε Ντε Ρόσι. Αγκαλιασμένοι οι δύο προπονητές και άλλοτε χαφ. Ωραία στιγμή. by Μανώλης Μουσουράκης
22:25
25' Ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χλόζεκ για τη Λεβερκούζεν, διώχνει με υπερένταση ο Σβίλαρ. Εντωμεταξύ, έχει σημειωθεί αναγκαστική αλλαγή για τη Ρόμα, με τον Ζαλέβσκι να αντικαθιστά τον Σπινατσόλα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
Πιο απειλητική εδώ και λίγα λεπτά η Μαρσέιγ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
30' ΓΚΟΛ η Αταλάντα! 1-0! Σκόρερ ο Λούκμαν! Σουτ του Νιγηριανού άσου από το όριο της περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Ζιγκό και καταλήγει στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:37
36' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Αταλάντα. Απειλεί πάλι από δύσκολη γωνία ο Ντε Κέτελαρ, αυτήν τη φορά τον σταματά ο Λόπες. by Μανώλης Μουσουράκης
22:40
41' Πέναλτι για τη Ρόμα! Για τράβηγμα του Αζμούν από τον Τα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:43
43' ΓΚΟΛ η Ρόμα! 0-1! Σκόρερ ο Παρέδες με εκτέλεση πέναλτι! Στο κέντρο της εστίας με δύναμη η μπάλα, έπεσε δεξιά ο Κόβαρ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:52
Προβάδισμα πρόκρισης για Αταλάντα, ξαναμπήκε στο παιχνίδι η Ρόμα! Φυσικά, με ένα γκολ της Μαρσέιγ ή των Ρωμαίων τα ματς πηγαίνουν παράταση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:07
46' Σέντρα και στα δύο γήπεδα για το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς άλλες αλλαγές. Υπενθυμίζεται ότι στο 21' υπήρξε αναγκαστική αλλαγή για τη Ρόμα, με τον Ζαλέβσκι να αντικαθιστά τον Σπινατσόλα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:08
52' ΓΚΟΛ η Αταλάντα! 2-0! Σκόρερ ο Ρουγκέρι! Μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης για τους Ιταλούς. Ωραίο «1-2» μεταξύ Ρουγκέρι και Λούκμαν, ο πρώτος πατά περιοχή και με ψύχραιμο πλασέ με το κακό του πόδι, το δεξί, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Γκολ και ασίστ από τον Λούκμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
23:18
59' Σπουδαία ευκαιρία της Λεβερκούζεν σε αντεπίθεση, ακόμα μία σημαντική επέμβαση του Σβίλαρ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:20
61' Νέο «στοπ» του Σβίλαρ, αυτή τη φορά στον Χλόζεκ! Πιέζει για την ισοφάριση η Μπάγερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:23
64' Οριζόντιο δοκάρι για τη Μαρσέιγ, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βερετούτ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:24
64' Εξέταση στο VAR για πέναλτι υπέρ της Ρόμα! Πράγματι, φαίνεται να υπάρχει χέρι του Χλόζεκ. Θα δοθεί από τον Μάκελι, δεύτερο πέναλτι για τη Ρόμα! by Μανώλης Μουσουράκης
23:25
Πάνω από την μπάλα πάλι ο Παρέδες. by Μανώλης Μουσουράκης
23:26
66' ΓΚΟΛ η Ρόμα! 0-2! Σκόρερ και πάλι ο Παρέδες με δεύτερη εκτέλεση πέναλτι! Ισοφαρίζεται το σκορ του πρώτου αγώνα! Σημάδεψε γωνία αυτή τη φορά ο Παρέδες, από την άλλη έπεσε ο Κόβαρ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:37
Τελική ευθεία. Αυτή τη στιγμή η Αταλάντα προκρίνεται στον τελικό της 22ης Μαΐου, ενώ το παιχνίδι στο Λεβερκούζεν οδεύει στην παράταση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:38
23:42
82' ΓΚΟΛ η Λεβερκούζεν! 1-2! Αυτογκόλ του Μαντσίνι και προβάδισμα πρόκρισης εκ ένου για τη γερμανική ομάδα! by Μανώλης Μουσουράκης
23:46
Στις καθυστερήσεις στο Μπέργκαμο, πάντα 2-0! Στο 87' στο Λεβερκούζεν, 1-2! by Μανώλης Μουσουράκης
23:50
90'+5' ΓΚΟΛ η Αταλάντα! 3-0! Το... κερασάκι στην τούρτα από τον Τουρέ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:52
Τέλος στο Μπέργκαμο. Αταλάντα-Μαρσέιγ 3-0, με την ιταλική ομάδα να κλείνει θέση στον τελικό του Δουβλίνου στις 22 Μαΐου! by Μανώλης Μουσουράκης
23:52
Στις καθυστερήσεις στο Λεβερκούζεν, τρίτο λεπτό. by Μανώλης Μουσουράκης
23:55
23:56
Εάν ηττηθεί η Λεβερκούζεν, θα σταματήσει και το εντυπωσιακό και ιστορικό αήττητο σερί της (στους 48 αγώνες). Προφανώς βέβαια αυτό που νοιάζει τη γερμανική ομάδα αυτήν τη στιγμή είναι η πρόκριση! by Μανώλης Μουσουράκης
23:57
90'+7' ΓΚΟΛ η Λεβερκούζεν! 2-2! Σκόρερ ο Στάνισιτς, ο οποίος πέρα από το σφράγισμα της πρόκρισης συνεχίζεται και το αήττητο σερί για τη Μπάγερ! Μόνη πρώτη, προσπερνά την Μπενφίκα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:58
Πολλά νεύρα τώρα ανάμεσα στους δύο πάγκους. by Μανώλης Μουσουράκης
23:59
Φινάλε και στο Λεβερκούζεν, τελικό 2-2! Η Μπάγερ κλείνει θέση για τον τελικό, όπου θα κοντραριστεί με την Αταλάντα, στον δρόμο της για το... τρεμπλ! by Μανώλης Μουσουράκης